Strona internetowa radomszczańskich harcerzy

A lato było jak dziś…

PODZIEL SIĘ
, / 335 0

1 września 1939 roku na Radomsko spadły bomby. Już 3 września Niemcy zajęli nasze miasto. W całej Polsce ludzie walczyli za nasz kraj. Tak działo się również w Radomsku. 26 grudnia 1939 odbyło się konspiracyjne spotkanie przedwojennych instruktorów: dh. Romana Rogalskiego ps. „Majster”, „Dolina”, dh. Witolda Stasiewicza ps. „Żelko” i dh. Zygmunta Piechurowskiego ps. „Widłak”. Datę te przyjmuje się za dzień powstania konspiracyjnego harcerstwa w Radomsku pod kryptonimem „Szare Szeregi”. Hufiec Radomsko przyjął nazwę Rój „Metal”. Po upływie 78 lat Hufiec ZHP Radomsko realizuje Kampanię Bohater, by zdobyć imię Szarych Szeregów Rój „Metal”. Wracamy do przeszłości, do tego co działo się podczas tych najbardziej dramatycznych czasów dla radomszczan. Zapraszamy mieszkańców miasta, by razem z nami dowiedzieli się jak wyglądało miasto i konspiracyjna praca harcerzy podczas wojny.

TG Facebook Comments