Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej „HARCcup”

HARCcup to jedyny taki turniej piłki nożnej łączący rywalizację z świetną sportową atmosferą a to wszystko w ciągu trzech dni pełnych przygód. Ale HARCcup to nie tylko piłka nożna ale także FIFE, zajęcia z samoobrony opartej na systemie Krav Maga i quiz o zdrowiu i sporcie.

Główny turniej podzielony jest na aż 6 kategorii dla różnych grup wiekowych rozpoczynając od zuchów kończąc na wędrownikach.

HARCcup to przede wszystkim miejsce cyklicznych spotkań harcerzy z całej Polski by w ten jeden weekend nie tylko poczuć ducha rywalizacji ale również wymiany doświadczeń i pasji. Jeżeli chcielibyście sprawdzić się w tej dyscyplinie czekamy na Wasze zgłoszenia!

Gdzie odbywają się rozgrywki?

Uczestnicy rozgrywają mecze na dwóch obiektach sportowych w Radomsku, a mianowicie na Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku na ul. św. Jadwigi Królowej 20 oraz na Powiatowej Hali Sportowej na ulicy Szkolnej 2.

W jakim terminie odbywa się HARCcup?

14-16 października 2022 r.
14 października – rozgrywki zuchów
15 i 16 października – rozgrywki harcerzy

W jakich kategoriach wiekowych będzie odbywała się rywalizacja?
  • Zuchy 6 – 10 lat (2016 – 2012)
  • Męska 11 – 13 lat (2011 – 2009)
  • Męska 14 – 16 lat (2008 – 2006)
  • Męska 17+ (2005 –)
  • Damska 11 – 15 lat (2011 – 2007)
  • Damska 16+ (2006 –)
Jak zgłosić drużynę na nasz turniej?

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września 2022 roku do godziny 20:00. Zapisów należy dokonywać poprzez formularz.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu HARCcup

Jak powinien prezentować się zespół?

Każdy uczestnik powinien mieć koszulkę swojego środowiska, krótkie sportowe spodenki oraz zmienne obuwie sportowe. Zarówno zespoły chłopców jak i dziewcząt grają w składach pięcioosobowych – jeden zawodnik na bramce i czterech w polu. Dodatkowo każda drużyna ma prawo do 3 graczy rezerwowych. Czy możesz wystawić zespół, który ma mniej niż 5 graczy? Tak, zespoły mogąca własną prośbę grać w niepełnym składzie, nie oznacza to jednak, że przeciwnicy będą zobowiązani do pomniejszenia liczby zawodników.

Co musisz zabrać na HARCcup?
  • pisemną zgodę właściwego komendanta hufca na uczestnictwo w Turnieju, potwierdzającą przynależność do drużyny,
  • pisemne zezwolenie na uczestnictwo w Turnieju podpisane przez rodziców bądź prawnych opiekunów (dotyczy osób niepełnoletnich),
  • polisę ubezpieczeniową.
Ile będą trwały mecze?

Mecz trwa 10 minut, ale organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu trwania meczu do 15 minut, w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby zespołów.

Masz inne pytanie?

Skontaktuj się z nami: harccup@zhp.net.pl
Komendant Turnieju: phm. Pola Raczek, tel. 798 266 606

Jaki jest koszt wydarzenia?

Do 3 października należy uiścić wpisowe za zespół w kwocie 25 zł za osobę (Zuchy 20 zł od osoby, kibice 10 zł). Opiekun zespołu nie płaci wpisowego.
Dane do przelewu: ZHP Hufiec Radomsko
Numer konta bankowego: 82 8980 0009 2001 0076 9718 0005
Tytułem: DSZCZ HARCcup nazwa zespołu

Jak wygląda nocleg podczas turnieju?

Zapewniamy zakwaterowanie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Radomsku przy ulicy Rolnej 65, w klasach i na korytarzach. Prosimy o zabranie karimat i śpiworów. W trakcie trwania turnieju każdy uczestnik ma zapewniony dostęp do wrzątku. Miejsce może ulec zmianie.

UWAGA! Jeśli dany zespół będzie rozliczać fakturę za wpisowe w hufcu to zleceniodawcą przelewu musi być hufiec.