Strona internetowa radomszczańskich harcerzy

Strona główna Harcerski Patrol Ratowniczy

Harcerski Patrol Ratowniczy

Harcerski Patrol Ratowniczy Hufca Radomsko zawiązał się zaraz po hufcowym kursie HSR, który został zorganizowany z inicjatywy HO Norberta Domagały w październiku 2013 roku. W kursie brało udział 11 osób z różnych środowisk.

Pomimo krótkiego stażu, Patrol podejmuje liczne działania m.in. organizacja Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy, warsztatów z udzielania pierwszej pomocy dla zuchów oraz funkcyjnych hufca,  kursu pierwszej pomocy dla mieszkańców Bursy Szkolnej w Radomsku czy obstawy medyczne na obchodach uroczystości miejskich.

Jeżeli chcesz, tak jak my, nieść pierwszą pomoc, doszkalać się lub po prostu nas wesprzeć bądź zorganizować z naszą pomocą kurs pierwszej pomocy czy zbiórkę dla drużyny – śmiało skontaktuj się!

Szefem Patrolu jest ćwik Hubert Walaszczyk
Numer kontaktowy: 607 150 767