Hufiec

Radomszczańskie harcerstwo liczy ponad 100 lat. Historyczną dla nas datą jest 2 czerwca 1915 roku, kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie celem zawiązania Organizacji Skautowej. Jej założyciele byli legionistami z założenia więc miała to być organizacja o charakterze patriotycznym. Już rok po założeniu organizacji w 1916 roku  na ziemi radomszczańskiej działało ponad 180 skautów. W tym też roku nastąpiło zjednoczenie organizacji skautowych w Polsce, które utworzyły Związek Harcerstwa Polskiego.
Tak zaczęła się nasza historia, której wciąż przybywa.

100 lat 4 rdhż

Harcerstwo było zawsze największą i najprężniej działającą organizacją w naszym mieście. Przeżyliśmy wiele wzlotów i upadków. Ukształtowaliśmy postawy społeczne
i wychowaliśmy wiele pokoleń ludzi. Od lat uczymy koleżeństwa, przyjaźni i sprawnego działania.

Nasz hufiec w całej Polsce słynie z dobrego umundurowania i musztry, a także pionierki obozowej, którą błyszczymy podczas organizowanych obozów. Poza tym w grudniu organizujemy Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL, który na trwałe wpisał się już do harcerskich imprez i jest uważany za jeden z najlepszych festiwali harcerskich. Jesteśmy ekipą młodych i pełnych pomysłów ludzi, którzy nie boją się wyzwań.

drużynowi 100