Strona internetowa radomszczańskich harcerzy

Podziel się radością – Dzień Myśli Braterskiej drużyn pozamiejskich

PODZIEL SIĘ
, / 146 0

22 lutego harcerki i harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Ta data przypomina nam o więzi braterstwa i przyjaźni, która łączy wszystkie skautki i wszystkich niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, czy wyznania. W Dniu Myśli Braterskiej organizowane są spotkania integracyjne, ogniska, zbiórki w tym roku pandemia uniemożliwia nam takie działania. Z tego powodu pragniemy zaangażować każdą jednostkę pozamiejską do nieco innej formy przeżywania tego święta. Zadaniem każdej drużyny i gromady jest przygotowanie symbolicznej paczki dla poszczególnej jednostki.

Rozpiska poniżej:
9 DH → 12 DH
12 DH → 85 PDH
85 PDH → 12 GZ
12 GZ → 9 GZ
9 GZ → zespół ds. drużyn pozamiejskich
zespół ds. drużyn pozamiejskich → 9 DH

Co ma się znaleźć w takiej paczce?
Przede wszystkim kartka z życzeniami i podpisem kto i dla kogo ją adresuje, mile widziane elementy charakteryzujące waszą drużynę lub własnoręcznie wykonane ozdoby związane z DMB. Paczki należy dostarczyć do 17 lutego do siedziby hufca, skąd zostaną podzielone i przekazane dalej.
Ponadto 22 lutego o godzinie 18 odbędzie się quiz, w którym udział wziąć mogą członkowie drużyn pozamiejskich. Tematyką będzie Dzień Myśli Braterskiej, a najaktywniejsza i najliczniejsza drużyna/gromada nagrodzona.

TG Facebook Comments