100-lecie harcerstwa na Ziemi Radomszczanskiej

11136620_1052202208142660_1376185607959356319_nDo 100-lecia harcerstwa na Ziemi Radomszczańskiej zostały niecałe dwa tygodnie. Od kilku miesięcy w hufcu funkcjonuje sztab organizacyjny obchodów 100-lecia harcerstwa na Ziemi Radomszczańskiej. Poznajmy tych, którzy kreują
i przygotowują to wydarzenie.
hm. Agnieszka Ciepielewska – komendant święta
hm. Dominika Szwed – Kipigroch – zastępca komendanta ds. programowych
hm. Marta Krzysztofik – zastępca komendanta
hm. Grzegorz Ciepielewski – szef sztabu organizacyjnego
hm. Michał Zatoń – członek sztabu organizacyjnego
hm. Paweł Dudek – współpraca z Komisją Historyczną
phm. Katarzyna Przepióra/phm. Aleksandra Waszkiewicz – szef sztabu promocji
pwd. Karolina Liczberska – szef biura
phm. Michał Kucharski – sztab porządkowy
pwd. Paweł Mielczarek – sztab kwatermistrzowski

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat naszego święta zajrzyj do biuletynu.
100-lecie harcerstwa na Ziemi Radomszczańskiej – biuletyn

Zagłosuj na kartkę pocztową

W styczniu ogłosiliśmy konkurs związany ze stuleciem harcerstwa na Ziemi Radomszczańskiej :)

Waszym zadaniem było przygotowanie projektu kartki pocztowej i znaczka związanego z obchodami naszego święta. Do hufca wpłynęło w sumie 14 prac. Opublikowaliśmy je na naszym Facebooku.

Komisja złożona z członków sztabu 100-lecia postanowiła, że praca, która uzyska najwięcej głosów w postaci lajków, zostanie wydana jako kartka pocztowa. Na głosowanie macie czas do poniedziałku 4 maja do godz. 23:59.

O tym, która praca zostanie wydana w formie okolicznościowego znaczka, zdecyduje komisja złożona z członków sztabu.

Tutaj znajduje się album ze wszystkimi pracami.

Pigułka harcerstwa – pion zuchowy

10846360_958317390864476_5875068795668487486_nW załączeniu przedstawiamy Pigułkę Harcerstwa  – Pion Zuchowy.
Jest to pomocne narzędzie skierowane do osób, które wcześniej nie miały styczności z naszą organizacją. Pliki pochodzą z Harcerskiej Akcji Szkoleniowej Hufca ZHP Radomsko i zawierają materiały dotyczące pionu Zuchowego. Zachęcamy do zapoznania się i wykorzystania
w pracy z zuchami.

KONSPEKT-ZAJĘĆ-Z-KURSU-DRUŻYNOWYCH-2014-PION-ZUCHOWY-2

PIGUŁKA-ZUCHMISTRZA

KONSPEKT-ZAJĘĆ-Z-KURSU-DRUŻYNOWYCH-2014-PION-ZUCHOWY

Manewr – Gra miejska śladami Konspiracyjnego Wojska Polskiego

OiN3Y5bZapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz harcerzy starszych do udziału w niezwykłej lekcji historii o Konspiracyjnym Wojsku Polskim i założycielu organizacji, gen. Stanisławie ”Warszycu” Sojczyńskim.

Impreza ma na celu w sposób niestandardowy, poprzez zabawę przybliżyć uczestnikom pracę wolnościowego podziemia, jakie funkcjonowało na ziemi radomszczańskiej po zakończeniu II Wojny Światowej. „Warszyc” wraz ze swoimi żołnierzami, stawiał czynny opór władzy, która nie posiadała społecznego mandatu, do sprawowania swojej funkcji.

Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia 2015 roku w godzinach od między 8.00 a 15.00.

KWP podjęło beznadzieją walkę z systemem i dlatego wymaga od współczesnych polaków szczególnego szacunku. Żołnierze Ci, wiedzieli, że warto jest służyć idei, jaką jest wolna i niepodległa Polska, mimo iż przyjdzie przypłacić im życiem, za własne przekonania.

Nasze wydarzenie ma przyczyniać się do utrwalenia w świadomości społecznej bohaterstwa tych ludzi, którzy przez blisko pięćdziesiąt lat byli nazywani bandytami i zdrajcami. W sposób szczególny chcemy trafić do młodych ludzi z powyższym przekazem, poprzez organizację gry miejskiej, gdzie w nietypowej atmosferze innej niż panuje w szkole, zdobędą wiedzę historyczną jak i poszerzą swoje horyzonty i świadomość obywatelską.

Zgłoszenia są przyjmowane do 17 kwietnia na adres mailowy radomsko@zhp.pl Więcej informacji można uzyskać na naszym profilu społecznościowym znajdującym się na portalu Facebook ( kliknij tutaj).

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!