Urlopy

Informujemy, że w dniach od 25. sierpnia do 14. września na urlopie przebywać będzie dh. Iza Kawka – skarbnik Hufca. Ponadto w dniach 24-29. sierpnia na urlopie będzie także instruktor biura  pwd. Karolina Liczberska.

Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia na Zlot Hufca można dokonywać jeszcze tylko dzisiaj do godziny 16.00.

Pomoc dla Zuzi!

zuza

—————————-APEL————————————-
Kochani jedna z osób dowożąca nakrętki do zbiorczego punktu u babci Zuzi napisała :
,,widziałam ogrom zebranych nakrętek i proponuje poprosić o wsparcie w ich segregacji .Są wakacje i może okoliczna młodzież bądź lokalni mieszkańcy mogliby pomóc?jak to mówią w kupie siła ,,

Bardzo prosimy młodzież,może jakąś grupę harcerzy lub inne osoby chętne do pomocy przy segregacji. Będzie to również ogromna pomoc dla nas a przede wszystkim dla Zuzi

JEŚLI KTOŚ BYŁBY CHĘTNY DO POMOCY TO PROSIMY O TAKĄ INFORMACJĘ NA PROFILU ZUZI W KOMENTARZACH POD POSTEM MOŻEMY DLA TYCH OSÓB UDOSTEPNIĆ TRANSPORT W OBIE STRONY.

Link do profilu na facebooku:  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=335172266646056&id=321336964696253&fref=nf

Zachęcamy wszystkich, nie tylko harcerzy, do pomocy w segregacji nakrętek ! Liczymy na Was ! Czuwaj!

70 rocznica Powstania Warszawskiego.

pow.

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 w Warszawie wybuchło powstanie, zwane później Powstaniem Warszawskim. Zryw ten zorganizowała Armia Krajowa w ramach akcji „Burza”. W walkach brali udział nie tylko żołnierze, ale także cywile i harcerze. Ci ostatni zajmowali się między innymi Harcerską Pocztą Polową, głównie działali w niej Zawiszacy, czyli młodzież harcerska w wieku 12-14 lat. Harcerze mieli też duży udział w walkach o wolną Warszawę. Tutaj duży udział miały Grupy Szturmowe, czyli młodzież mająca powyżej 18 lat. Wśród nich były także łączniczki i sanitariuszki. Natomiast Bojowe Szkoły, czyli młodzież w wieku 15-17 lat, walczyła w Śródmieściu jako kompania, a w innych dzielnicach jako plutony piechoty. W czasie Powstania zasłynęły bataliony „Zośka” i „Parasol” znane także z książek Aleksandra Kamińskiego. W czasie Powstania Warszawskiego zginęły setki harcerzy.

Harcerze chcą upamiętnić wybuch Powstania Warszawskiego, największego zrywu podczas II wojny światowej. W ramach tego będą w różnych częściach Radomska, Kamieńska, Przedborza oraz Kodręba w mundurach i biało czerwonych opaskach z kotwicą na prawym ramieniu. Gdy 1 sierpnia wybije godzina 17, czyli godzina „W”, zawyją w naszym syreny, a harcerze dla uczczenia tej chwili staną na baczność.

Harcerska Akcja Letnia `14

haz14

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi długo wyczekiwane obozy. Pierwszy obóz zacznie się już 29. czerwca. Gdzie i kiedy wybierają się nasze środowiska?

VII „Dębowy” Szczep + 9 DH „Promieniści” + 9 GZ „Bordowe Gumisie”, Obóz Stacjonarny Siamoszyce 29.06 – 13.07

VII „Dębowy” Szczep, Obóz Wędrowny Góry Świętokrzyskie 24.08 – 29.08

XIII „Czarny” Szczep, Obóz Stacjonarny Przerwanki 27.07 – 10.08

XV „Błękitny” Szczep, Obóz Stacjonarny Kostkowice 30.06 – 20.07

XVI Szczep „Hubalczycy” + Drużyna Próbna z Kobiel Wielkich, 12 DH „Zodiak” i 12 GZ z Kodręba, Obóz Stacjonarny Ustroń Lipowiec 09.07 – 23.07

17 RDW „Hubalczycy” Obóz Wędrowny Bieszczady 04.08 – 14.08

XL Szczep „Czerwone Berety” Obóz Stacjonarny Przerwanki 12.07 – 27.07

Próbna Drużyna z Sulmierzyce Obóz Stacjonarny Biały Brzeg 11.08 – 24.08

Poza obozami harcerskimi, jak co roku, odbędzie się Harcerska Akcja Szkoleniowa. W te wakacje Kurs Drużynowych odbędzie się 11.08 – 23.08.2014r, niezmiennie w Białym Brzegu.

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!