Ruszają zapisy na Rajd Manewr!

manewr

Zaczynamy przyjmować zgłoszenia patroli na I Edycje Rajdu „Manewr”!

Po długim okresie dyskusji i przygotowań jesteśmy gotowi zaprosić Was wszystkich na to niezwykłe wydarzenie.  Czekamy na Wasze zgłoszenia do 17 września.  Wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do zgłoszenia patroli są dostępne tutaj -> „Załączniki” – zachęcamy do dokładnego zapoznania się z ich treścią. Natomiast termin i sposób ich dostarczenia widnieje w zakładce „O Rajdzie”.

Rajd odbędzie się w terminie 26-27 września. Patrole mogą być zgłaszane nie tylko przez szkoły – mogą to uczynić inne stowarzyszenia czy organizacje. ( Liczymy na patrole harcerskie z naszego Hufca!)
Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł od osoby. W tej kwocie zapewniamy dwa obiady oraz transport. Resztą nie musicie się już martwić, tylko dobrze bawić.

Mamy nadzieję, że impreza spotka się z Waszym szerokim zainteresowaniem i niebawem, wielu z Was pojawi się na punkcie startu w maju!

Więcej informacja na stronie rajdu: http://www.rajdmanewr.pl/

Zlot Hufca 2014

zlot hufca 2014 plakietka

W dniach od 5. do 7. września 2014 r. naszych harcerzy będzie można zastać tylko na Stanicy w Białym Brzegu. Już w ten weekend Hufiec rusza na Zlot!

Zlot stylizowany jest na starożytny Rzym. Motto przewodnie brzmi: „Prawo Rzymskie fundamentem potężnego Imperium Rzymskiego – Prawo Harcerskie – fundamentem silnego Harcerstwa”.

Drużyny niczym rzymskie legiony będą prezentowały Cezarowi swoją musztrę, rywalizowały  w Igrzyskach, a także prezentowały swoje zdolności aktorskie w amfiteatrze, czy sprawdzały umiejętności oraz zgranie  w czasie manewrów i podchodów.

Zmarł Władysław Szleng

szleng

Z przykrością informujemy, że w dniu 31. sierpnia odszedł od nas wieloletni przyjaciel naszego Hufca, Pan Władysław Szleng. Był ojcem Druhny Rosi, pomysłodawczyni Festiwalu OPAL, a także fundatorem nagrody jej imienia wręczanej w trakcie Festwalu za „Kawał dobrej harcerskiej roboty”.

Pan Władysław Szleng pozostanie w naszej pamięci jako niezwykle serdeczny i miły człowiek, którego dom był zawsze otwarty dla harcerzy. Był światłym człowiekiem, chętnym do rozmów na każdy temat, na którego zawsze można było liczyć. Pozostawił po sobie ogromną pustkę.

Pogrzeb odbędzie się w  środę 3. września o godzinie 14:00 na nowym cmentarzu.

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!