Wyniki IV edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku

9 listopada w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku obyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku. Poniżej prezentujemy wyniki.

Kategoria Pocztówka

Jury uznało, że najlepszą pracę wśród 21 zgłoszonych, przygotował Marcin Wodo. Została ona wydrukowana w wysokim nakładzie w formie pocztówki. Od środy będzie można taką pocztówkę otrzymać w hufcu.

wodo_pocztowka

Kategoria Zagadka

Zadaniem uczestników było odpowiedzenie na pytanie, gdzie znajduje się miejsce przedstawione na grafice dołączonej do regulaminu. Należało podać dokładną lokalizację (ulica oraz numer). Organizatorzy wylosowali zwycięzców tej kategorii spośród 21 prawidłowych odpowiedzi. Są to Aleksandra Antczak Łukasz Kornicki i Szymon Tutaj. Prawidłowa odpowiedź – ul. Przedborska 2.

zagadka2014SONY DSC

Kategoria Test Wiedzy

W teście wiedzy wzięło udział 36 osób. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
I miejsce szkoła podstawowa – Kacper Guziak
II miejsce – Maksymilian Ciastko
III miejsce – Mateusz Bugdal

I miejsce gimnazjum – Dagmara Dybka
II miejsce – Nina Rogalińska
III  miejsce – Iga Daros

I miejsce 16+ – Agnieszka Miler
II miejsce – Olga Mieczyńska
III miejsce – Karolina Barańska.

Warto dodać, że wśród uczestników testu wiedzy znalazło się także (na zaproszenie organizatorów, czyli nas), dwóch spośród pięciu kandydatów na prezydenta miasta. Pan Jarosław Ferenc oraz Pan Robert Zakrzewski wykazali się ogromną wiedzą! :)

W teście wiedzy oprócz wyłaniania najlepszych osób w poszczególnych kategoriach, walczono także o nagrodę główna – tablet multimedialny. Nagrodę tę miała otrzymać osoba, która niezależnie od kategorii uzyska najwięcej punktów. Okazało się, że Kacper Guziak oraz Agnieszka Miler mają tyle samo punktów – i są to najwyższe wyniki spośród wszystkich biorących udział w teście. Dopiero druga dogrywka wyłoniła zwycięzcę – Kacpra, ale Agnieszka nie pozostała z niczym. Pan Jarosław Ferenc oraz pan Robert Zakrzewski postanowili, że zakupią tablet także Agnieszce :)

Konkurs odbywa się w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Edukacja i opieka wychowawcza – Bazując na przeszłości”. Zadanie jest finansowane z budżetu miasta Radomska.

SONY DSC SONY DSC

SONY DSCAutor zdjęć: Stanisław Mucharski

„Ognisko Patriotyczne”

Ognisko Patriotyczne

XL Szczep „Czerwone Berety” i Uniwersytet Trzeciego Wieku organizują  „Ognisko Patriotyczne”. Odbędzie się ono w poniedziałek 10 listopada o godz,15.00 . Zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomska i okolic. W trakcie tego spotkania będziemy wspominać wszystkich tych, którym zawdzięczamy wolną Polskę. Z pewnością każdy uczestnik wyjdzie z tego spotkania z nową wiedzą.

W tym dniu chcemy przede wszystkim przez wspólny śpiew, inscenizację wspomnieć historię Polski oraz jej bohaterów., dzięki którym możemy żyć teraz w wolnym kraju. Zapraszamy na wspólne świętowanie i zadumę nad tym, czym jest dla nas dzisiaj niepodległość, która została okupiona tak wielką daniną krwi. Z pewnością dla każdego uczestnika będą to niezapomniane chwile.

 

Harmonogram „Ogniska Patriotycznego”

15.00 Spotkanie pod Stawem ,Sucha Wieś

15.10-15.35 inscenizacje żywe lekcje historii

15.40 apel

15.55 ognisko obrzędowe odczyty i pieśni patriotyczne

16.30 zakończenie ogniska

 

IV Konkurs Wiedzy o Radomsku

Uwaga – zmiana terminu rozpoczęcia – z godz. 16:00 na godz. 16:30.

9 listopada w Muzeum Regionalnym odbędzie się czwarta edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku.

zagadka2014

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach (można wziąć udział we wszystkich):
- Test Wiedzy (rozwiązywanie testu dotyczącego naszego miasta)
- Zagadka (odgadnięcie co przedstawia załączony obrazek)
- Pocztówka (stworzenie projektu pocztówki).

Uwaga, w Teście Wiedzy można wygrać TABLET! :)

Szczegóły znajdują się w załączniku.

Zapraszamy na wycieczkę do ogrodu botanicznego!

żyrafa

ZHP Hufiec Radomsko zaprasza małych radomszczan w wieku 6-11 lat do wzięcia udziału w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Łodzi w najbliższą sobotę wraz z około 100 zuchami!
Koszt to zaledwie 10 zł. W tym zapewniamy transport, opiekunów i ubezpieczenie. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku do godziny 15-ej, pod numerem telefonu 501 899 353 lub adresem mailowym radomsko@zhp.net.pl. Wpłaty wraz ze zgodą prawnego opiekuna prosimy o dostarczenie RÓWNIEŻ W CZWARTEK do godziny 15.00 w siedzibie Hufca przy ul. Bugaj 3. WYJAZD o godz. 9-ej spod Urzędu Miasta.
Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Radomsko w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu edukacji ekologicznej.
Zapraszamy zatem do wspólnej edukacji i zabawy!http://www.botaniczny.lodz.pl/

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!