Uczestników coraz więcej!

rrrrW tym roku każde jury będzie mieć pełne ręce roboty! Byliśmy bardzo zadowoleni, że na konferencji prasowej mogliśmy się pochwalić liczbą 304 uczestników.  Oznacza to, że w artystycznych zmaganiach weźmie udział o 57 osób więcej.To, że tylu Was chce spędzić na OPAL-u ten niezapomniany, zimowy weekend jest wielkim powodem do dumy!

Jeszcze raz zachęcamy do zabierania ze sobą na Wielki Finał jak najwięcej osób: koleżankę, mamę, tatę, dziadków i jak już ktoś ma – to i nawet teściową ;) Przypominamy, że to najważniejsze podsumowanie festiwalu dobędzie się na hali sportowej przy ulicy św. Jadwigi Królowej 20 o godzinie 17.00

Melomanów zapraszamy już na czwartkowe i piątkowe przesłuchania, które startują o godzinie 16.00 w MDK.

Warsztaty OPALowe

10629645_10152432331071871_2360187371577552729_n

Warsztaty OPALowe przed nami! Ćwicz swoje artystyczne umiejętności pod okiem specjalistów. Poniżej podajemy dokładny program zajęć.

1. Warsztaty plastyczne

Prowadząca: Ewa Margas-Cyganek
Termin:  08.12.2014 r. godz. 15.00
Miejsce: MDK
(uczestnicy w wieku 6-12 lat)

2. Warsztaty teatralne
Prowadząca: phm. Dominika Szwed Kipigroch
Termin:  08.12.2014 r. godz. 17.00
Miejsce: harcówka hufca
(uczestnicy w wieku 13-18 lat)

3. Warsztaty wokalne
Prowadzący: Paweł Zagaj
Termin: 10.12.2014 r. godz. 17.00
Miejsce: Pub Burbon Street
(uczestnicy w wieku 11-16 lat)

4. Warsztaty fotograficzne
Prowadzący: Marcin Kałka
Termin: 10.12.2014 r. godz. 16.30
Miejsce: harcówka hufca

Wszelkie zgłoszenia prosimy wysyłać na e-mail biura hufca: radomsko@zhp.pl minimum 3 dni przed warsztatami.

Ostatnia prosta w drodze na Opal!

route-66-660Dotrwaliśmy do początku grudnia, w związku z tym, zgłoszenia na Opal zostają zakończone. Przed nami ostatnia faza przygotowań do najpopularniejszego festiwalu w Radomsku( oczywiście zaraz po Festiwalu Zalewajki; )!

Cieszymy się niezmiernie, że w tym roku będzie o wiele więcej uczestników, niż podczas poprzedniej edycji.  To tylko i wyłącznie świadczy o tym, jak nasz festiwal robi się popularny.

Ćwiczcie swoje występy, zapraszajcie znajomych – niech zobaczą jak dobrze potrafią bawić się harcerze!

Wyniki IV edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku

9 listopada w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku obyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku. Poniżej prezentujemy wyniki.

Kategoria Pocztówka

Jury uznało, że najlepszą pracę wśród 21 zgłoszonych, przygotował Marcin Wodo. Została ona wydrukowana w wysokim nakładzie w formie pocztówki. Od środy będzie można taką pocztówkę otrzymać w hufcu.

wodo_pocztowka

Kategoria Zagadka

Zadaniem uczestników było odpowiedzenie na pytanie, gdzie znajduje się miejsce przedstawione na grafice dołączonej do regulaminu. Należało podać dokładną lokalizację (ulica oraz numer). Organizatorzy wylosowali zwycięzców tej kategorii spośród 21 prawidłowych odpowiedzi. Są to Aleksandra Antczak Łukasz Kornicki i Szymon Tutaj. Prawidłowa odpowiedź – ul. Przedborska 2.

zagadka2014SONY DSC

Kategoria Test Wiedzy

W teście wiedzy wzięło udział 36 osób. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
I miejsce szkoła podstawowa – Kacper Guziak
II miejsce – Maksymilian Ciastko
III miejsce – Mateusz Bugdal

I miejsce gimnazjum – Dagmara Dybka
II miejsce – Nina Rogalińska
III  miejsce – Iga Daros

I miejsce 16+ – Agnieszka Miler
II miejsce – Olga Mieczyńska
III miejsce – Karolina Barańska.

Warto dodać, że wśród uczestników testu wiedzy znalazło się także (na zaproszenie organizatorów, czyli nas), dwóch spośród pięciu kandydatów na prezydenta miasta. Pan Jarosław Ferenc oraz Pan Robert Zakrzewski wykazali się ogromną wiedzą! :)

W teście wiedzy oprócz wyłaniania najlepszych osób w poszczególnych kategoriach, walczono także o nagrodę główna – tablet multimedialny. Nagrodę tę miała otrzymać osoba, która niezależnie od kategorii uzyska najwięcej punktów. Okazało się, że Kacper Guziak oraz Agnieszka Miler mają tyle samo punktów – i są to najwyższe wyniki spośród wszystkich biorących udział w teście. Dopiero druga dogrywka wyłoniła zwycięzcę – Kacpra, ale Agnieszka nie pozostała z niczym. Pan Jarosław Ferenc oraz pan Robert Zakrzewski postanowili, że zakupią tablet także Agnieszce :)

Konkurs odbywa się w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Edukacja i opieka wychowawcza – Bazując na przeszłości”. Zadanie jest finansowane z budżetu miasta Radomska.

SONY DSC SONY DSC

SONY DSCAutor zdjęć: Stanisław Mucharski

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!