Harcerska Akcja Letnia `14

haz14

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi długo wyczekiwane obozy. Pierwszy obóz zacznie się już 29. czerwca. Gdzie i kiedy wybierają się nasze środowiska?

VII „Dębowy” Szczep + 9 DH „Promieniści” + 9 GZ „Bordowe Gumisie”, Obóz Stacjonarny Siamoszyce 29.06 – 13.07

VII „Dębowy” Szczep, Obóz Wędrowny Góry Świętokrzyskie 24.08 – 29.08

XIII „Czarny” Szczep, Obóz Stacjonarny Przerwanki 27.07 – 10.08

XV „Błękitny” Szczep, Obóz Stacjonarny Kostkowice 30.06 – 20.07

XVI Szczep „Hubalczycy” + Drużyna Próbna z Kobiel Wielkich, 12 DH „Zodiak” i 12 GZ z Kodręba, Obóz Stacjonarny Ustroń Lipowiec 09.07 – 23.07

17 RDW „Hubalczycy” Obóz Wędrowny Bieszczady 04.08 – 14.08

XL Szczep „Czerwone Berety” Obóz Stacjonarny Przerwanki 12.07 – 27.07

Próbna Drużyna z Sulmierzyce Obóz Stacjonarny Biały Brzeg 11.08 – 24.08

Poza obozami harcerskimi, jak co roku, odbędzie się Harcerska Akcja Szkoleniowa. W te wakacje Kurs Drużynowych odbędzie się 11.08 – 23.08.2014r, niezmiennie w Białym Brzegu.

Teatrzyki zuchowe zakończone!

teatrzyki 2014

„Złotowłosa i 3 niedźwiadki”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”, „Kot w butach” oraz „Królewna Śnieżka”, czyli X Chorągwiany Przegląd Teatrzyków Zuchowych można uznać za zakończony!

Nasze drogie zuchy pod wodzą swoich zuchmanek, zaprezentowały wspaniałe przedstawienia. Spośród wszystkich występujących jury zadecydowało, że zdobywcami poszczególnych miejsc są:

I miejsce – 17 GZ „Zielone Ufoludki”

II miejsce – 1 GZ „Dębowe Królestwo”

wyróżnienie: 12 GZ „Gwiezdne Ludki”, 13 GZ „Cytrynowa Trzynastka” oraz 9 GZ „Bordowe Gumisie”

Wszystkim serdecznie gratulujemy! :)

Zabawę uświetnił dmuchany zamek do skakania oraz baaardzo cieszące się popularnością wśród najmłodszych – malowanie twarzy.

Zadanie było współfinansowane przez Miasto Radomsko.

Święto Hufca za nami!

Święto hufca 2014i

fot. Najlepsi Drużynowi Hufca Radomsko 2014

2 czerwca minie 99. rocznica powstania Hufca Radomsko. Natomiast harcerze obchody tej rocznicy uczcili uroczystym apelem, który odbył się 31. Maja o godz. 15:00 w Parku Solidarności.

„99 lat to piękny wiek. Nie ma drugiej organizacji w naszym mieście, która mogłaby poszczycić się taką historią. Mimo ciągłego upływu lat istniejemy i mamy się całkiem dobrze. Dzięki Wam, harcerzom, oraz wszystkim ludziom dobrej woli, potrafiliśmy przetrwać wiele przeciwności losu. Jestem pewien, że również dzięki Wam, przetrwamy kolejne lata i spokojnie dotrwamy do 100 lecia, które czeka na nas już za rok. Harcerstwo to służba drugiemu człowiekowi, wychowanie młodego pokolenia w wartościach patriotycznych. Hasła może niepopularne w tych czasach, ale jakże potrzebne. Dlatego nie powinniśmy zwątpić w naszym działaniu i robić wszystko, aby dotrwać kolejne 100, 200, a może i 300 lat.” Napisał w rozkazie komendant Hufca ZHP Radomsko    phm. Paweł Mękwiński.

Podczas apelu zostały również przyznane wyróżnienia dla drużynowych, instruktorów oraz osób wspierających środowisko Hufca Radomsko.

Srebrną Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa otrzymali:

Pan Robert Zakrzewski – Starosta Powiatu Radomszczańskiego,

Pan Wojciech ŁUSZCZYŃSKIEMU – Radny Gminy Radomsko,

Pan Janusz Komar – Wójt Gminy Strzelce Wielkie,

Pani Bożena Krawczyk – Wójt Gminy Kodrąb,

Pani Magdalena Ziółkowska -  Dyrektor PZSG w Kietlinie,

Pani Jadwiga Kowalczyk – Dyrektor PSP nr 3 w Radomsku.

Tytuł „Dobrego Drużynowego” otrzymali:

pwd Kacper Mossur – drużynowy 17 RDW

pwd. Aleksandra Pikiel – drużynowa XII DH „Zodiak” z Kodręba

sam. Ewa Wojtasik – drużynowa 1 GZ „Dębowe Królestwo”

sam. Maria Zatoń – drużynowa14 GZ „Błękitne Ludki”

sam. Paulina Gaj – drużynowa 56 GZ „Błękitne Bractwo”

sam. Sylwia Mielczarek – drużynowa9 DH „Promieniści” ze Strzelec Wielkich

sam. Monika Derwisz – drużynowa 13 RDH „Bursztynowa Trzynastka”

ćwik. Marcin Ciupińskiemu – drużynowy 13 RDW „Czarna Trzynastka”

Tytuł „Najlepszego drużynowego” otrzymali:

pwd. Joanna Łuczyńska – drużynowa 24 RDH „Leliwa”

sam. Izabella Garstka – drużynowa 9 GZ „Bordowe Gumisie” ze Strzelec Wielkich

sam. Anna Łukawskiej – drużynowa 8 DH „Nastia” z Kamieńska

ćwik. Adrian Gaborowi – drużynowy 37 RDH „Ponurczycy”

Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

Przygotowanie Święta Hufca było współfinansowane z budżetu Miasta Radomsko.

Wystawa!

święto hufca 2014

W roku 2014 mija sto lat w Polsce, a 95 lat na Ziemi Radomszczańkiej od powstania pierwszej gromady zuchowej. Aby uczcić tą rocznicę, Komisja Historyczna  przygotowała wystawę poświęconą 95-leciu Zuchów na Ziemi Radomszczańskiej, którą będzie można oglądać        w Muzeum.

Wszystkie eksponaty, które będą wystawione, pochodzą ze zbiorów zarówno członków Komisji Historycznej, jak i zasobów naszych gromad. Będzie można podziwiać nie tylko umundurowanie, ale wszelki asortyment związany z pionem zuchowym zgromadzanym od roku 1919 do chwili obecnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarcie wystawy w dniu 31. maja o godzinie 11.30 w Muzeum Regionalnym  w Radomsku.

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!