Pigułka harcerstwa – pion zuchowy

10846360_958317390864476_5875068795668487486_nW załączeniu przedstawiamy Pigułkę Harcerstwa  – Pion Zuchowy.
Jest to pomocne narzędzie skierowane do osób, które wcześniej nie miały styczności z naszą organizacją. Pliki pochodzą z Harcerskiej Akcji Szkoleniowej Hufca ZHP Radomsko i zawierają materiały dotyczące pionu Zuchowego. Zachęcamy do zapoznania się i wykorzystania
w pracy z zuchami.

KONSPEKT-ZAJĘĆ-Z-KURSU-DRUŻYNOWYCH-2014-PION-ZUCHOWY-2

PIGUŁKA-ZUCHMISTRZA

KONSPEKT-ZAJĘĆ-Z-KURSU-DRUŻYNOWYCH-2014-PION-ZUCHOWY

Manewr – Gra miejska śladami Konspiracyjnego Wojska Polskiego

OiN3Y5bZapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz harcerzy starszych do udziału w niezwykłej lekcji historii o Konspiracyjnym Wojsku Polskim i założycielu organizacji, gen. Stanisławie ”Warszycu” Sojczyńskim.

Impreza ma na celu w sposób niestandardowy, poprzez zabawę przybliżyć uczestnikom pracę wolnościowego podziemia, jakie funkcjonowało na ziemi radomszczańskiej po zakończeniu II Wojny Światowej. „Warszyc” wraz ze swoimi żołnierzami, stawiał czynny opór władzy, która nie posiadała społecznego mandatu, do sprawowania swojej funkcji.

Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia 2015 roku w godzinach od między 8.00 a 15.00.

KWP podjęło beznadzieją walkę z systemem i dlatego wymaga od współczesnych polaków szczególnego szacunku. Żołnierze Ci, wiedzieli, że warto jest służyć idei, jaką jest wolna i niepodległa Polska, mimo iż przyjdzie przypłacić im życiem, za własne przekonania.

Nasze wydarzenie ma przyczyniać się do utrwalenia w świadomości społecznej bohaterstwa tych ludzi, którzy przez blisko pięćdziesiąt lat byli nazywani bandytami i zdrajcami. W sposób szczególny chcemy trafić do młodych ludzi z powyższym przekazem, poprzez organizację gry miejskiej, gdzie w nietypowej atmosferze innej niż panuje w szkole, zdobędą wiedzę historyczną jak i poszerzą swoje horyzonty i świadomość obywatelską.

Zgłoszenia są przyjmowane do 17 kwietnia na adres mailowy radomsko@zhp.pl Więcej informacji można uzyskać na naszym profilu społecznościowym znajdującym się na portalu Facebook ( kliknij tutaj).

Centrum Turystyczne w Przedborskim Parku Krajobrazowym

10846360_958317390864476_5875068795668487486_nHufiec ZHP Radomsko w grudniu 2014 roku rozpoczął projekt, którego głównym celem jest rozwijanie turystyki i rekreacji poprzez stworzenie Centrum Turystycznego Przedborskiego Parku Krajobrazowego przy istniejącej już Stanicy Harcerskiej w Białym Brzegu. Na terenie Centrum i w jego okolicach będzie można uprawiać bierną i czynną turystykę, dla wszystkich odwiedzających region czekać będzie: park rozrywki tj. basen, boisko do siatkówki, drewniany plac zabaw, trampolina, sportowe łuki bloczkowe, stół do tenisa stołowego czy altany i namioty typu 10-tka, w których można będzie wypocząć i skorzystać z darmowej sieci wi-fi . Niebawem ukaże się nowy folder promujący Centrum. Pomysł uzyskał także poparcie Przedborskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa Przedbórz. W jego realizację zaangażowane jest grono wolontariuszy – instruktorów, którzy w celu przygotowania Stanicy pod inwestycje wykonują liczne prace konserwatorskie
i porządkowe.

Realizacja projektu zakończy się w marcu 2015 roku a całość inwestycji szacowana jest na kwotę ok 40 tysięcy złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Oś 4 „Leader” w ramach działania 413 „wdrożenie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów.

100 – lecie harcerstwa na radomszczańskiej ziemi

10391400_936066169756265_3770406451143541317_nKomenda Hufca ZHP Radomsko ogłasza konkurs pt. Mój pomysł na znaczek i kartkę pocztową związaną z obchodami 100 – lecia harcerstwa na radomszczańskiej ziemi.

Wymagania: na kartce/znaczki musi znaleźć się napis „Hufiec ZHP Radomsko” oraz „Rok 2015″. Forma wyłącznie papierowa, format a5, żywe kolory.

Samodzielnie wykonane i podpisane prace należy składać w biurze Hufca ZHP Radomsko do dnia 30.01.2015 r.

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!