Zmarł Władysław Szleng

szleng

Z przykrością informujemy, że w dniu 31. sierpnia odszedł od nas wieloletni przyjaciel naszego Hufca, Pan Władysław Szleng. Był ojcem Druhny Rosi, pomysłodawczyni Festiwalu OPAL, a także fundatorem nagrody jej imienia wręczanej w trakcie Festwalu za „Kawał dobrej harcerskiej roboty”.

Pan Władysław Szleng pozostanie w naszej pamięci jako niezwykle serdeczny i miły człowiek, którego dom był zawsze otwarty dla harcerzy. Był światłym człowiekiem, chętnym do rozmów na każdy temat, na którego zawsze można było liczyć. Pozostawił po sobie ogromną pustkę.

Urlopy

Informujemy, że w dniach od 25. sierpnia do 14. września na urlopie przebywać będzie dh. Iza Kawka – skarbnik Hufca. Ponadto w dniach 24-29. sierpnia na urlopie będzie także instruktor biura  pwd. Karolina Liczberska.

Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia na Zlot Hufca można dokonywać jeszcze tylko dzisiaj do godziny 16.00.

Pomoc dla Zuzi!

zuza

—————————-APEL————————————-
Kochani jedna z osób dowożąca nakrętki do zbiorczego punktu u babci Zuzi napisała :
,,widziałam ogrom zebranych nakrętek i proponuje poprosić o wsparcie w ich segregacji .Są wakacje i może okoliczna młodzież bądź lokalni mieszkańcy mogliby pomóc?jak to mówią w kupie siła ,,

Bardzo prosimy młodzież,może jakąś grupę harcerzy lub inne osoby chętne do pomocy przy segregacji. Będzie to również ogromna pomoc dla nas a przede wszystkim dla Zuzi

JEŚLI KTOŚ BYŁBY CHĘTNY DO POMOCY TO PROSIMY O TAKĄ INFORMACJĘ NA PROFILU ZUZI W KOMENTARZACH POD POSTEM MOŻEMY DLA TYCH OSÓB UDOSTEPNIĆ TRANSPORT W OBIE STRONY.

Link do profilu na facebooku:  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=335172266646056&id=321336964696253&fref=nf

Zachęcamy wszystkich, nie tylko harcerzy, do pomocy w segregacji nakrętek ! Liczymy na Was ! Czuwaj!

70 rocznica Powstania Warszawskiego.

pow.

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 w Warszawie wybuchło powstanie, zwane później Powstaniem Warszawskim. Zryw ten zorganizowała Armia Krajowa w ramach akcji „Burza”. W walkach brali udział nie tylko żołnierze, ale także cywile i harcerze. Ci ostatni zajmowali się między innymi Harcerską Pocztą Polową, głównie działali w niej Zawiszacy, czyli młodzież harcerska w wieku 12-14 lat. Harcerze mieli też duży udział w walkach o wolną Warszawę. Tutaj duży udział miały Grupy Szturmowe, czyli młodzież mająca powyżej 18 lat. Wśród nich były także łączniczki i sanitariuszki. Natomiast Bojowe Szkoły, czyli młodzież w wieku 15-17 lat, walczyła w Śródmieściu jako kompania, a w innych dzielnicach jako plutony piechoty. W czasie Powstania zasłynęły bataliony „Zośka” i „Parasol” znane także z książek Aleksandra Kamińskiego. W czasie Powstania Warszawskiego zginęły setki harcerzy.

Harcerze chcą upamiętnić wybuch Powstania Warszawskiego, największego zrywu podczas II wojny światowej. W ramach tego będą w różnych częściach Radomska, Kamieńska, Przedborza oraz Kodręba w mundurach i biało czerwonych opaskach z kotwicą na prawym ramieniu. Gdy 1 sierpnia wybije godzina 17, czyli godzina „W”, zawyją w naszym syreny, a harcerze dla uczczenia tej chwili staną na baczność.

Strona internetowa radomszczańskich harcerzy. Czytaj, komentuj, bądź na bieżąco!