Rozpoczął się projekt ekologiczny „H20 – to jest to!”, 🌊 podczas którego zuchy, harcerze i wędrownicy z naszego hufca, będą mogli zgłębić problem zagrażającego nam niedoboru wody pitnej. 💧 W ramach zadania odbędzie się szereg różnych konkursów i wydarzeń, które będą wspierać kształtowanie proekologicznej postawy jego uczestników. ♻️

Zuchy będą miały okazję uczestniczyć w zbiórkach, podczas których nauczą się m.in. sposobów na oszczędzanie wody. 🚰 Dla najmłodszego pionu został też zaplanowany konkurs plastyczny „Woda woła nas”. 🎨 Zgłoszenia przyjmowane są do 5 listopada. ⏰

Wyzwaniem stojącym przed pionem harcerskim 🎯 jest konkurs fotograficzny, podczas którego uczestnicy odpowiedzą na hasło „Woda źródłem życia” za pomocą obiektywu aparatu. 📸 Zgłoszenia będą przyjmowane jedynie do 3 listopada. 🗓️

Pion starszoharcerski i wędrowniczy dokładnie zgłębi temat projektu dzięki debacie „Oszczędzanie wody nie wychodzi z mody”. 💦 Szczegóły pojawią się jeszcze w tym miesiącu. ⏳

Regulaminy do wszystkich konkursów znajdują się pod tym linkiem ⤵️
🔗bit.ly/eko-konkursy

Koordynatorką całego projektu ✏️ jest pwd. Natalia Kuśmierek, natomiast za organizację zuchowego konkursu plastycznego odpowiada pion. Klara Plewińska. ⚜️

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Radomsko.