IMPREZY

IMPREZY

Imprezy hufcowe

Hufiec Radomsko jest organizatorem wielu przedsięwzięć, które od lat przyciągają harcerzy z całej Polski. Począwszy od festiwalu, po turniej piłki nożnej czy Pieszy Maraton Niepodległości. Jeżeli jesteś spragniony nowych przeżyć zapraszamy do Radomska na niezapomnianą przygodę.

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL”

OPAL to niezapomniana zabawa w najlepszym harcerskim stylu. Podczas trzech grudniowych dni odbywa się aż pięć konkursów: piosenki, fotograficzny, recytatorski, plastyczny i literacki. Wszystko podsumowane dwoma koncertami: zuchowym oraz finałowym.

OPAL powstał 35 lat temu za sprawą hm. Rosławy Szleng. Na początku był to bardzo mały lokalny festiwal, ale rozwinął się tak bardzo, że został przekształcony w ogólnopolski.

Jesteście gotowi na solidną dawkę śmiechu, mnóstwo utalentowanych ludzi oraz prawdziwą harcerską atmosferę? Podejmijcie wyzwanie! Weźcie udział w Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym „OPAL”. Czekamy właśnie na Wasze zgłoszenia!

Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej „HARCcup”

HARCcup to jedyny taki turniej piłki nożnej łączący rywalizację z świetną sportową atmosferą a to wszystko w ciągu trzech dni pełnych przygód. Ale HARCcup to nie tylko piłka nożna ale także turniej celności, piłkarzyków, Street Soccer oraz FIFA.

Główny turniej podzielony jest na aż 7 kategorii dla różnych grup wiekowych rozpoczynając od zuchów kończąc na wędrownikach.

HARCcup to przede wszystkim miejsce cyklicznych spotkań harcerzy z całej Polski by w ten jeden weekend nie tylko poczuć ducha rywalizacji ale również wymiany doświadczeń i pasji. Jeżeli chcielibyście sprawdzić się w tej dyscyplinie czekamy na Wasze zgłoszenia!

Pieszy Maraton Niepodległości

Pieszy Maraton Niepodległości to impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym. Maraton nie jest wyścigiem pomiędzy uczestnikami, a jedynie formą uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości. Celem maratonu jest również praca nad swoim charakterem, pokonywaniem granicy swoich możliwości fizycznych i psychicznych, a przede wszystkim miłym spędzeniem kilkunastu godzin w gronie przyjaciół. Na uczestników imprezy czekają trzy trasy o długości: 50, 75 i 100 km, dla których wyznaczono limit czasowy (odpowiednio: 12, 18 i 24 godziny). Na tych, którzy dotrą na linię mety poszczególnych odcinków czekają pamiątkowe dyplomy i medale.