Może chcielibyście ułożyć razem z nami jakieś fajne puzzle?

Bo my właśnie takie jedne mamy. Tysiąc różnych elementów, mnogość kształtów i barw. Faktycznie, są lekko nadgryzione zębem czasu, ale wciąż bez zarzutu spełniają swoją rolę. Uczą koncentracji i dążenia do celu, rozwijają kreatywność i spostrzegawczość. Kiedy układamy je razem z przyjaciółmi, zawsze dużo się śmiejemy i rozmawiamy. Wspólnie staramy się zbudować kompletny obraz. A satysfakcji z ukończonego zadania nie da się porównać z niczym innym.

Tylko, że… naszej łamigłówce brakuje jednego kawałka. Wciąż lubimy ją układać, wciąż czujemy tą samą radość, gdy siadamy w kręgu nad jej porozrzucanymi elementami. Ale nie da się ukryć, że jest jedno puste miejsce, które powoduje, że obraz jest niepełny.

Podobnie z resztą, jak w harcerstwie.

Już od ponad 100 lat kontynuujemy piękne dzieło sir Roberta Baden-Powella. Przez ten czas tak wiele pokoleń zostało wychowanych w duchu harcerskich wartości. Dzieci zdobywały sprawności, z których później korzystały w dorosłym życiu. Powstawały przyjaźnie, które były w stanie przetrwać największe sztormy. Świat i jego sekrety otwierały dla nich swoje drzwi, bo kluczem do największych przygód stawał się harcerski mundur.

Ale jednak i w tym obrazie jest jedno puste miejsce, które trudno przeoczyć.

Możemy przecież organizować setki biwaków i najróżniejszych zbiórek, zdobywać nieskończoną ilość sprawności albo mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami. Ale bez Twojego wsparcia nie uda nam się w pełni zrealizować tej misji.

Czasami wszystko, czego nam trzeba to Twoje 1,5% podatku.

Jeżeli właśnie Ty chcesz wypełnić to brakujące miejsce w naszej harcerskiej pracy, zajrzyj do zakładki „Wesprzyj nas”, gdzie znajdziesz wszystkie instrukcje o tym, jak przekazać 1,5% podatku na naszą działalność.