32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to czas szerzenia dobra wokół nas i nie tylko.

Harcerze i harcerki z Hufca ZHP Radomsko od wielu lat wspomagają inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z roku na rok coraz więcej członków Związku Harcerstwa Polskiego angażuje się w akcję poprzez zbieranie funduszy do skarbonek, prowadzenie kantynek czy organizację indywidualnych inicjatyw wspierających coroczny finał orkiestry. W tym roku ZHP także gra z WOŚP. Zachęcamy do wspierania skarbonki ZHP, można ją zasilić z dowolnego miejsca na świecie.

Link do skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/homybawada.

Członkowie organizacji przyłączają się do działania, rozpowszechniając braterstwo i pomagając innym. Co roku chcemy wspierać osoby, które tego potrzebują. Tegoroczny finał ma wspierać szczególnie w leczeniu chorób płuc po pandemii.

W jakie działania włączają się radomszczańscy harcerze i harcerki?

– Harcerki z 7 RDH „Dębina” organizują kantynkę dla wolontariuszy w Miejskim Domu Kultury. Dla kwestujących będzie to miejsce odpoczynku i skosztowania słodkości zorganizowanych przez drużynę.
– 17 Gromada Zuchowa „Zielone Ufoludki”, 9 Drużyna Harcerska „Promieniści”, 85 Pajęczańska Drużyna Harcerska „Brzask” oraz XIII „Czarny” Szczep angażują się w akcję poprzez kwestowanie na ulicach Radomska, Pajęczna i Strzelec Wielkich.

Wierzymy, że razem uda nam się zrobić coś wyjątkowego dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!