Maraton Niepodległości to impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym. Maraton nie jest wyścigiem pomiędzy uczestnikami, a jedynie formą uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości. Celem maratonu jest również praca nad swoim charakterem, pokonywaniem granicy swoich możliwości fizycznych i psychicznych, a przede wszystkim miłym spędzeniem kilkunastu godzin w gronie przyjaciół. Maraton PIESZY nie przygotowany dla biegaczy. Na uczestników imprezy czekają trzy trasy o długości: 50, 75 i 100 km, dla których wyznaczono limit czasowy (odpowiednio: 12, 18 i 24 godziny). Na tych, którzy dotrą na linię mety poszczególnych odcinków czekają pamiątkowe dyplomy i medale.

Termin tegorocznej X edycji maratonu: 12 – 13 listopada 2022 r.
Trasa maratonu: Radomsko – Ojrzeń – Niesulów – Ewina – Mała Wieś – Pławidła – Łazów – Krzętów – Mrowina 50km – Krzętów – Łazów – Pławidła – Mała Wieś 75km – Ewina – Niesulów – Ojrzeń – Radomsko 100km

-> Zgłoszenia przyjmowane są do 16.10.2022 r.

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Radomsko.