Po raz trzeci dofinansowanie Chorągwi Łódzkiej na działanie programowe otrzymała 13 GZ „Cytrynowa Trzynastka”. Serdecznie gratulujemy kreatywnych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów!

O czym jest projekt „Sprawności na całe życie”?
Obejmuje on organizację cyklu zbiórek pierwszego miesiąca podczas których zuchy będą miały okazję poznać Prawo Zucha oraz przygotować się do złożenia Obietnicy Zucha. Każdy zuch, który złożył już obietnicę będzie miał okazję realizować zadania na odpowiednią gwiazdkę. W realizację pomysłu zaangażujemy sojuszników naszej gromady oraz rodziców. Na każdej z kolejnych zbiórek członkowie gromady spotkają się ze specjalistą, który pokaże im na czym polega jego profesja i jak łączy się z poznawanym Prawem Zucha.
W myśl misji ZHP „Sprawności na całe życie” zuchy będą miały okazję posiąść umiejętności, które przydadzą im się już na całe życie i poznają swoje talenty, które pomogą im w ścieżce rozwoju. Zuchy wcielą się w historyków, policjantów, sędziów, nauczycieli, leśników i sportowców, a podczas zabaw dowiedzą się jak wygląda codzienna praca w każdym z tych zawodów. Po każdym ze spotkań uczestnicy projektu otrzymają karty sprawności indywidualnych opracowane według nowego systemu instrumentów metodycznych – na każdym z trzech poziomów trudności dostosowanym do gwiazdek, będą mieli możliwość zdobycia sprawności odpowiadającej tematyce zbiórki ze specjalistą. Każdy zuch będzie mógł wybrać sprawność, którą będzie chciał realizować, zgodnie z dobrowolnością i indywidualnością.